beta books
...jak krásné je číst

Registrace pro zasílání knižních novinek
Kluci v akci

Kluci v akci
Maria Froydová

Cena: 399 Kč; 549 Sk; 19 Eur;
Prodejní kód: BB KVA
ISBN: 80-86851-25-7


Vaření je zábava! Zapomeňte na dřinu, vařit lze jednoduše a rychle. Kniha Kluci v akci vznikla díky televiznímu seriálu Kluci v akci. Knihou Vás provede více jak stovka fotek a ilustrací od Aleny Burianové. Vhodně zvolené víno odhalí další taje pokrmů.

Kluci v akci vychází ze stejnojmenného pořadu České televize, který mohou diváci shlédnout každé pondělí v podvečer.

Kluci v akci jsou pořadem a nyní i knihou, která chce čtenářům zábavnou formou ukázat kouzlo vaření a přípravy jídel v podání skutečných profesionálů. Nejde však pouze o suchý výčet zpracovaných ingrediencí a popis správného postupu. Z této filozofie vychází také kniha: vaření je atraktivní – recepty doporučují mladí kluci, kteří jsou nejen zručnými kuchaři s mnoha nápady a osobitým přístupem, ale mají navíc i dar zprostředkovat potěšení ze skutečného kulinářství, a tak trochu i nespoutanost, která je vlastní jejich věku. Čtenář si může být jistý, že se dozví spoustu zajímavých kuchařských fíglů, triků a tipů. Proto v žádném případě neočekávejte složité receptury a nudu v kuchyni.

Stavba každé kapitoly je rámována do jednoho kalendářního dne, ve kterém popisujeme hlavní protagonisty při činnostech, které souvisejí jak s jejich osobními každodenními aktivitami, tak mají především přímou souvislost s přípravou pokrmů. Každá kapitola má svůj vlastní minipříběh, jehož součástí bude představení toho, co se bude vařit (předkrm, hlavní chod a moučník), osob, pro které celé menu budou připravovat, a také nákup surovin s komentářem. Každý pokrm kuchaři představí a zdůvodní jeho výběr.
Pro oživení jsou zařazeny fotografie nejen z interiérů, ale také zvenku z ulice – např. nákup surovin.

Z tiskové zprávy o uvedení pořadu Kluci v akci
Nastupující ministr kultury Vítězslav Jandák byl pozván ještě v době, kdy fungoval jako prezident dětského zlínského filmového festivalu, jako celebrita do jednoho z dílů nové kulinářské show České televize nazvané Kluci v akci. A vedl si prý před kamerou s vařením znamenitě a bez trémy. Pochlubili se s tím autoři pořadu Martin a Maria Froydovi.
Díl s Jandákem je zaměřen na staročeskou kuchyni. "A protože jsme oba silnější postavy, říkali jsme si, že to bude s tématem dobře korespondovat," poznamenal s nadsázkou Froyda.
Dva mladí, původní profesí skuteční kuchaři ocenění řadou prestižních gastronomických cen, Ondřej Slanina a Filip Sajler, se v pořadu zjevně inspirovaném divácky úspěšnou britskou Roztančenou kuchyní Jamie Olivera sdělují mladým lidem, že všeobecně známé recepty se dají uvařit jinak a rychle.

Přehled dílů:
italská
thajská
houbařská
švestková
bezmasá
staročeská
vinařská
maďarská
svatomartinská
rybářská
těstovinová
srbská
adventní
mikulášská
mexická
štědrovečerní

Vždy si nechám rád poradit od někoho, kdo svou práci ovládá a koho skutečně baví.


kompletní nabídku najdete v sekci katalog