beta books
...jak krásné je číst

Registrace pro zasílání knižních novinek
Nejsi ty trdlo? Příběhy oddílu Stan

Nejsi ty trdlo? Příběhy oddílu Stan
Petr Korbel

Cena: 299 Kč; Sk; Eur;
Prodejní kód: BB 1011 NTT
ISBN: 978-80-87197-33-2


Kniha zahrnuje čtyři příběhy, které se odehrávají od roku 1988 do konce 90. let. Každý příběh střídavě vypráví dvojice dětí, starší a mladší. Ten mladší pak v dalším díle přebíhá roli staršího vypravěče. Tím na sebe příběhy navazují, přičemž hrdinové rostou, dospívají a stárnou, nezůstávají "věčnými dětmi".

První příběh: Nejsi ty trdlo?

O nelítostném soupeření dvou dětských part, o hře na pohádky, první lásce, první flašce i dobových zvratech. Humorný děj se odehrává v letech 1988 až 1990.

Příběh druhý: Zítra bude včera

Díky stroji času prožívají táborníci dobrodružství v různých epochách. Vypravili se lovit mamuta, zažili bitvu s bukanýry, válku Severu proti Jihu, vzpouru otroků ve starém Římě, byli při vynálezu knihtisku i ve vzdálené budoucnosti. Kolem tábora se ale najednou začaly dít divné věci. Příběh se odehrává v létě roku 1992.

Příběh třetí: Krokodýl a breberka

O tom, že jít v jedenácti letech na gymnázium může být problém, zvlášť když máte beztak problémy. A zároveň o tom, že zůstat v obyčejné základní škole, ze které všichni jen trochu nadaní odešli, může být také těžké - zvlášť když máte talent. Odehrává se v polovině 90. let.

Příběh čtvrtý: Prázdniny na paprice

Tábor je v Beskydech. Děti si měly hrát na boj tří království. Jenže sotva táborníci dorazili, začalo pršet. To už nebyla hra, ale povodeň. A do toho si jeden klučík vzal do hlavy, že z tábora zmizí a půjde do Ostravy hledat své pravé rodiče.

O autorovi:

Petr Korbel, nar. 1.10.1961.

Debutoval psychologickou novelou Jabloně kvetou dál, kterou v roce 1984 vydala Mladá fronta v edici Omega.

Do roku 1992 publikoval řadu časopiseckých povídek - zejména humoristických (například v Novém Dikobrazu), sci-fi (například v Ikarii) a detektivních (v Signálu).

Vzděláním a původním povoláním ekonom. Od roku 1992 ekonomický novinář. Působil v Mladé frontě Dnes, Právu, Ekonomu, byl šéfredaktorem Profitu a nyní je opět redaktorem týdeníku Ekonom.


kompletní nabídku najdete v sekci katalog